Sanal Ofis Şirketi Kurmak İçin Gerekli Evraklar

Sanal ofis şirketi nasıl kurulur?
Sanal ofis şirketi kuruluşu için gerekli evraklar nelerdir?
Sanal ofis şirketi kaç günde kurulur?
Sanal ofis şirketi kurma maliyeti ne kadar?
E ticaret şirket kuruluşu, şirket kuruluş işlemleri, Sanal ofis Şirketi Kurmanın Avantajları ve Dezavantajları nelerdir?
Genç girişimci istisnasından faydalanır mıyım ?
Kira stopajı öder miyim ?

 

Sanal ofis şirketi açmak için Aşağıdaki evrakları tam ve eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmekte…

Kira sözleşmesi (işyeri kira sözleşmesi veya kendinize aitse tapu)

İkametgah belgesi (E-Devlet)

İmza beyannamesi (Noter)

Nüfus cüzdan fotokopisi

Sanal Ofis sözleşmesi

Sanal ofis İşletmesi Kuruluş süreci

Kuruluş işlemleri son derece basittir. İşletme sahibi yukarıda sayılan evraklarla birlikte ofisimize gelip teslim ettikten sonra 1 gün içinde şirketin açılış işlemleri tamamlanır ve vergi levhası aynı gün temin edinilir.

Meslek odası veya Ticaret Odasına kayıt gerekiyorsa işlemleri yapılır. Kaşe basımı ve banka hesapları halledildikten sonra ticari faaliyete başlanılabilir.

Sanal Ofisle Nasıl Şirket Kurulur?

Öncelikle sanal ofisle, kurulacak şirketin sahipleri bir anlaşma yapmalıdır. İstenilen hizmetler, bu hizmetlerin bedeli ve benzeri konularda anlaşmaya varılmalıdır. Yapılan anlaşmadan sonra sanal ofis hizmeti veren firma, adresinin kullanılmasına izin verecek ve süreci başlatacaktır.

Anonim, limited veya şahıs şirketlerinin kuruluş aşamalarını düşündüğümüzde, sanal ofis tercih edecek gerçek veya tüzel kişiler için değişecek tek nokta adres olarak sanal ofis hizmeti veren firmanın adresini yazmak olacaktır.

Sanal Ofis Kimlere Uygundur?

Sanal ofis, birçok firmaya uygundur. Sadece toplantı salonları da kullanılabilir veya hazır ofis hizmeti de alınabilir. Bu, firmanın potansiyeli ile belirlenir.

Freelance olarak çalışan, sürekli olarak müşterileriyle yüz yüze görüşme ve toplantı yapan, bir ofiste oturmak yerine dolaşarak işini yapan herkes için sanal ofisler uygundur. Böylelikle hem gereksiz masraflardan kurtulmuş hem de zarif bir ofise sahip olarak müşterileriyle olan ilişkilerini kuvvetlendirmiş olurlar.

Sanal Ofislerin Hizmetleri Nelerdir?

Şirket sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir. Mail, posta ve kargo kontrollerinizi yapacak, gerektiğinde size mail yoluyla önemli bir bilgiyi iletecek sekreteriniz olabilir ve çeşitli ikramlardan yararlanabilirsiniz. Toplantı ofisini kullanabilir, hazır ofis kampanyalarından da yararlanabilirsiniz.

Sanal Ofis Şirketi İçin Kira Stopajı Öder miyim?

Sanal ofisiniz için stopaj ödemezsiniz. Sadece sanal ofis kullanım bedeli ödenecektir.

Eğer sanal ofis değil kirada olsaydınız  Örneğin; kira sözleşmeniz aylık net 1.000 TL ise, kira tutarınız için her ay 250 TL kira stopajı hesaplanır ve her 3 ayda bir 750 TL şeklinde muhtasar beyannamenizde tahakkuk edilir.

İşyeri adresinizde kiracı değil, tapulu sahibiyseniz kira stopajı ödemezsiniz.

Şahıs Şirketi Kurmak İçin Kendi Ev Adresimi Kullanabilir miyim?

Evet, sanal ofis şirketi kurmak için kendi ev adresinizi kullanabilirsiniz. Bir girişimci olarak yaptığınız işleri yasal prosedürlere uygun biçimde (fatura kesmek, yapılan masrafları vergiden düşebilmek) sürdürebilmek için sanal ofis şirketi kuruluşunuzu oturduğunuz ev adresi olarak (home ofis) gösterebilirsiniz.

Sanal Ofis Şirketi Kurmak İsteyen Bir Girişimci Hangi Vergileri Öder?

Sanal ofis şirketi kuran bir girişimci, gerçek kişi mükellefiyet tesis etmiş olur. Gerçek kişi mükellef için aşağıdaki beyannameler düzenlenir. Bunlar;

Her ay KDV Ödemesi

Her ay çalışanınız varsa SGK primi ödemesi

Her ay Şahıs Şirketi Sahibinin Bağ-Kur primi

Mali Müşavir Ücreti

Üç ay da 1 Stopaj Vergisi

Üç ay bir Geçici Vergi

Yıllık Gelir Vergisi

Sanal Ofis Şirketinde Fatura Basımı ve Kaşe

Müşterilerimize ücretsiz e-arşiv fatura sistemini hazır hale getirip, faturaları buradan E arşiv fatura olarak düzenleyebilirsiniz.

İsterseniz Maliye Bakanlığı ile anlaşmalı matbaalardan da fatura bastırabilir ya da kırtasiyeden fatura koçanı satın alıp notere de tasdik ettirebilirsiniz.

Genç Gişirimci Teşvikinden Yararlanma Şartları Nelerdir?

 İlk defa gelir vergisi mükellefi olmak

 29 yaşını doldurmamış olmak ( 30 yaşından gün almamak )

 3 yıl vergilendirme döneminde, elde ettikleri kazançların 75.000,00 TL’lik

kısmı Gelir Vergisinden İSTİSNA tutuluyor

1 yıl boyunca Bağ-kur prim desteği sağlanacaktır. Böylece aylık olarak

ödenmesi gereken prim 1 yıl boyunca Devlet hazinesinden karşılanacaktır

Sanal Ofis Şirketi Aylık Muhasebe Ücretleri

Sanal Ofis şirketi kurduktan sonra aylık olarak muhasebe defteri tutma ücreti ödemeniz gerekmektedir.

İşletmelerin türüne göre ve işletmede çalışan sayısına göre fiyatlar değişmektedir.

Uzman Olduğumuz ve Tüm Detaylarına Hakim Olduğumuz Şirket Kuruluş İşlemleri, Mali Müşavirlik ve Muhasebe İşlemlerinin Takibinde Birçok Mükellefimize Hizmet Vermekteyiz. Şirket Kuruluş İşlemleriniz İçin En Uygun Maliyetlerle ve En Hızlı Şekilde Tüm Ekibimizle Hizmetinizdeyiz. İşletmenizin Dinamik ve Daha Şeffaf Yapıya Kavuşmasında, Devlete Karşı Vergi ve Bildirimlerinin Zamanında ve Eksiksiz Olarak Yapılmasında Tecrübemiz ve Birikimimizle Daima Yanı Başınızdayız. info@sirketkurulusislemleri.com