Haberler

Trendyol GO Şirket Kuruluşu 2021- Trendyol GO Şahıs Şirketi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Trendyol GO Şahıs Şirketi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?, Trendyol Go Kurye Başvuru, Trendyol Go Kurye Şirket Açma, Trendyol Go Kurye Başvuruları Ve Muhasebe İşlemleri,

Trendyol Go ile kurye hizmeti sağlayarak kendi işinizi kurabilir ve kurye hizmeti verebilirsiniz. Trendyol üzerinden kuryecilik hizmeti verebilmeniz için bir şirketinizin olması gerekmektedir. Kurmanız gereken şirket türü şahıs, ltd yada aş olabilir. Eğer kendi işiniz olacak ve sadece bu işte siz yer alacaksanız ev adresinizi iş yeri olarak göstererek kira stopajı ödemeyerek şahıs şirketinizi kurup bu işlemi sağlayabilirsiniz.

Kendi işinizi yapacak ve ev adresinizi şirketinizin adresi olarak göstermek isterseniz kurmanız gereken şirket türü şahıs şirketi olacaktır. Şahıs şirketinin kuruluşu ve gerekli evrakları konusunda bilgi almak için Şahıs Nasıl Kurulur ve Gerekli Evraklar yazımızı okuyabilirsiniz.

Trendyol Go üzerinden kurye hizmeti vermek istediğinizde iki tip başvuru şekli bulunmaktadır. Bunlar, Motosikletle ve hafif ticari araçla çalışma tipidir. Motosiklet ile yapılacak olan kurye işlemlerinde araç tipi zorunluluğu  bulunmamaktadır. Fakat arabalı dağıtımda, araç tipinin ticari olması ve aracın belirlenen şartlara uygun olması gerekmektedir. Kurye tipinizi belirledikten sonra bununla ilgili olarak araç temininde bulunmalı ve şirket kuruluşlarını. gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kurye işini bireysel bir şekilde sağlayacaksanız şahıs şirketini gün içerisinde kurarak faaliyetinize başlayabilirsiniz.

Kuryecilik faaliyeti şahıs şirketi kurmaya ve home ofis olarak çalışmanıza uygundur. Dolayısıyla ev adresinizi şirket adresi olarak gösterebilirsiniz. Ev adresiniz için yapacağınız elektrik, su, internet ve kira ödemelerinin de yarısını gider olarak gösterebilirsiniz.

Şahıs şirketinin kurulumuyla birlikte yasal prosedür başlamış olacaktır. Artık fatura kesebilir ve yapılan masrafları gider olarak gösterip vergiden düşebilirsiniz. Şirket kurulumuyla birlikte vergi dairesine kayıtlı vergi mükellefi olmuş olursunuz.

Trendyol GO Şahıs Şirketi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Şahıs şirketi kurmak için gerekli olan belgeler çok kısa sürede temin edilecek evraklardan oluşmaktadır. Gerekli olan belgeleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

İmza Beyannamesi (Noter)

Tapu Fotokopisi yada Kira Kontratı

Yerleşim yeri (İkametgah) Belgesi (E-Devlet)

Araç alış senedi ve ruhsat

Trendyol, Trendyol GO Şahıs İşletmesi Kuruluş süreci

 Kuruluş işlemleri son derece basittir. İşletme sahibi yukarıda sayılan evraklarla birlikte ofisimize gelip teslim ettikten sonra 1 gün içinde şirketin açılış işlemleri tamamlanır ve vergi levhası aynı gün temin edinilir.

Meslek odası veya Ticaret Odasına kayıt gerekiyorsa işlemleri yapılır. Kaşe basımı ve banka hesapları halledildikten sonra ticari faaliyete başlanılabilir.

Şahıs Şirketi İçin Kira Stopajı Öder miyim?

İşyeri adresiniz dükkan, ofis ya da oturduğunuz ev (home ofis) de olsa, net kira tutarının 1/4 ‘ü sizin ödemeniz gereken stopaj tutarı olacaktır. Örneğin; kira sözleşmeniz aylık net 1.000 TL ise, kira tutarınız için her ay 250 TL kira stopajı hesaplanır ve her 3 ayda bir 750 TL şeklinde muhtasar beyannamenizde tahakkuk edilir.

İşyeri adresinizde kiracı değil, tapulu sahibiyseniz kira stopajı ödemezsiniz. Ya da sanal ofislerde olduğu gibi adresinizi bir şirketten kiralama söz konusuysa yine kira stopajı ödemezsiniz. Home ofis veya sanal ofis olarak da kuruluş işleminizi gerçekleştiririz.

Şahıs Şirketi Kurmak İçin Kendi Ev Adresimi Kullanabilir miyim?

Evet, şahıs şirketi kurmak için kendi ev adresinizi kullanabilirsiniz. Bir girişimci olarak yaptığınız işleri yasal prosedürlere uygun biçimde (fatura kesmek, yapılan masrafları vergiden düşebilmek) sürdürebilmek için şahıs şirketi kuruluşunuzu oturduğunuz ev adresi olarak (home ofis) gösterebilirsiniz.

Şahıs Şirketi Kurmak İsteyen Bir Girişimci Hangi Vergileri Öder?

Şahıs şirketi kuran bir girişimci, gerçek kişi mükellefiyet tesis etmiş olur. Gerçek kişi mükellef için aşağıdaki beyannameler düzenlenir. Bunlar;

Her ay KDV Ödemesi

Her ay çalışanınız varsa SGK primi ödemesi

Her ay Şahıs Şirketi Sahibinin Bağ-Kur primi

Mali Müşavir Ücreti

Üç ay da 1 Stopaj Vergisi

Üç ay bir Geçici Vergi

Yıllık Gelir Vergisi

Şahıs Şirketinde Fatura Basımı ve Kaşe

Müşterilerimize ücretsiz e-arşiv fatura sistemini hazır hale getirip, faturaları buradan E arşiv fatura olarak düzenleyebilirsiniz.

İsterseniz Maliye Bakanlığı ile anlaşmalı matbaalardan da fatura bastırabilir ya da kırtasiyeden fatura koçanı satın alıp notere de tasdik ettirebilirsiniz.

Şahıs Şirketi Aylık Muhasebe Ücretleri;

Şahıs şirketi kurduktan sonra aylık olarak muhasebe defteri tutma ücreti ödemeniz gerekmektedir.

İşletmelerin türüne göre ve işletmede çalışan sayısına göre fiyatlar değişmektedir.

Uzman Olduğumuz ve Tüm Detaylarına Hakim Olduğumuz Şirket Kuruluş İşlemleri, Mali Müşavirlik ve Muhasebe İşlemlerinin Takibinde Birçok Mükellefimize Hizmet Vermekteyiz. Şirket Kuruluş İşlemleriniz İçin En Uygun Maliyetlerle ve En Hızlı Şekilde Tüm Ekibimizle Hizmetinizdeyiz. İşletmenizin Dinamik ve Daha Şeffaf Yapıya Kavuşmasında, Devlete Karşı Vergi ve Bildirimlerinin Zamanında ve Eksiksiz Olarak Yapılmasında Tecrübemiz ve Birikimimizle Daima Yanı Başınızdayız. info@sirketkurulusislemleri.com

Trendyol Go Kurye Başvuruları İçin Vergi Levhası Çıkarmak ve Fatura Kesmek, Trendyol Go kurye Başvuru, trendyol go kurye şirket açma, Trendyol Go Kurye Başvuruları ve Muhasebe İşlemleri Trendyol GO Şahıs Şirketi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?, Trendyol GO Şahıs Şirketi Açmanın Avantajları Nelerdir?, Trendyol GO Şahıs Şirketi Giderleri Nelerdir?,

kuruluş, şirket kuruluşu 2021, şirket açılışı,  2021 kuruluş,  şahıs şirketi,  şahıs şirketi kuruluş süreci, şahıs şirketi açılış prosedürleri, şahıs şirketi kurma aşamaları, şahıs şirketi açılışı için gerekli belgeler, şahıs firması kurmak için gerekli belgeler, trendyol şirket kuruluşu, trendyol, vergi levhası, e ticaret, 2021 şahıs şirketi için gerekli evraklar, şahıs firması açılış süreçleri, şahıs şirketi nasıl kurulur, . Mali Müşavir, Mali Müşavir, şirket Kuruluşu, Şahıs şirketi Kuruluşu

Yazar

Şirket Kuruluş İşlemleri